Wizyta Mikołaja

środa, 6 grudnia 2023

Dziś z samego rana, w pięknej zimowej scenerii, do naszej szkoły przybyli Mikołajowie, a konkretnie prawie trzydziestu Mikołajów i Mikołajek. Czerwony maluch z saniami i czerwony Pontiac z 1968 to tylko niektóre z pojazdów, którymi przybyli do nas Mikołaje-wolontariusze, na co dzień członkowie koła motocyklistów, które zbiera się co miesiąc w bibliotece w Jędrzychowie, by wspólnie czytać i dyskutować o motocyklach. Z własnej inicjatywy i chęci sprawienia radości dzieciom - uczniom naszej szkoły i przedszkola, Panowie i Panie z koła motocyklistów porzucili tego dnia swoje codzienne zajęcia i wcielili się w role świętych Mikołajów.

Radości było co niemiara, wśród gwaru, świątecznych piosenek, pisków i okrzyków radości, każde grzeczne dziecko otrzymało prezent od Św. Mikołaja. Były podarunki i cukierki z Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach, pierniczki upieczone przez panią sołtys Joannę Oczkoś-Miżejewską, ciasta przygotowane przez rodziców. Po spełnieniu mikołajowych obowiązków i krótkim poczęstunku Mikołaje ruszyli w dalszą drogę, przed nimi bowiem jeszcze wizyty w innych przedszkolach i domu dziecka w Polkowicach.

W imieniu społeczności szkolnej serdeczne podziękowanie składamy pani Ditcie Kłosowskiej z jędrzychowskiej filii MGBP w Polkowicach za pomoc i zorganizowanie wizyty Mikołajów.

Kolaż zdjęć z przyjazdu Mikołaja

Kolaż zdjęć Mikołaj wręcza prezenty

kolaż zdjęć pomocnicy Mikołaja

 

 

red. administrator_1

Strony w dziale:

Strony w dziale:

Strony w dziale: